Stěhování do větších prostor

Ve svém vyprávění jsem se dostal na začátek roku 2011, kdy po předchozích Vánocích bylo jasné, že s nárůstem objednávek našeho e-shopu Hubatá černoška je nevyhnutelné stěhování do větších prostor.

Jak už jsem psal v předchozím článku (S růstem e-shopu nám přestaly prostory stačit), naskytla se možnost, pronajmout si první patro obchodu, v němž sídlilo v přízemí Planeo elektro, Spodní prádlo Elis a v patře bývaly Kuchyně Lipka.

Prostory byly pěkné, ale velké. Historie se opakovala. Stejně jako na předchozím místě, i tyto prostory mi původně přišly obrovské a vystačíme tedy s nimi až "do důchodu". A stejně jako před pár lety si Tomáš troufl udat směr mého podnikání nevinnou větičkou, že bych ho mohl jednou zaměstnat a rozšířit se do dalších prostor jeho prodejny, tak zde se stalo něco podobného.

Pan Lipka prohodil, že našemu tempu za chvíli první patro nebude stačit a že pak mám skvělou možnost si pronajmout přízemí, protože tam hodlá fungovat tak dva roky a posléze jít do důchodu.

Mohl bych prý po něm převzít prodejnu s elektrem, když už se tak pěkně zapracovala... Jak troufalé! Já řeším nové prostory, zda nejsou pro mne příliš velké a už se mi tu rýsuje budoucnost na dvojnásobné ploše...

Jak už jsem psal o pár příspěvků dříve, mám rád výzvy. Nebojím se jich. Nerad je zahodím, radši je promyslím. Přestože nejsem sám fanda do elektroniky, proč bych nemohl mít obchod s elektrem? Samozřejmě tam musím mít prodavače, kteří budou svému oboru rozumět, ale já, coby majitel, musím rozumět hlavně číslům - financím. A obchodu jako takovému.

A to jsem se už celkem naučil, tak proč bych nemohl někdy v budoucnu prodávat elektro nebo prádlo, když dnes mohu prodávat knihy, hračky, dárky nebo karnevalové zboží? Nasadil mi brouka do hlavy, což bývá v obdobných případech základ všeho, prostě stačí odbourat mantinely a pustit si do hlavy novou myšlenku, která by se tam sama bez cizího postrčení neocitla.

V březnu 2011 nastalo stěhování do nového. Prostory původně tak obrovské se začaly postupem času rychle plnit a začal jsem dokonce rozvíjet úvahy, co s nevyužitou půdou... V květnu 2012 už jsem přebíral také elektro v přízemí. V listopadu 2012 poté prodejnu spodního prádla. Došlo na slova pana Lipky...

(Pokračování zde: Kamenný obchod začíná brzdit ten internetový)

Zatím žádný komentář

Přidat komentář