S růstem e-shopu přestaly prostory stačit

V ulici 28. října jsem měl původně jen redakci inzertního časopisu Hubatá černoška. Vycházet začal v červnu 2006. V březnu následujícího roku jsem si pronajal také sousední místnost a otevřel v ní skromné knihkupectví. V prosinci 2007 už jsem byl ve všech třech místnostech, které tvořily jeden propojený celek.

(O tom všem i mnohém dalším jsou předchozí články. Ten předchozí se jmenuje Jak jsem pochopil, že to dělám blbě.)

Čím více se ale rozjížděl e-shop, tím více se ukazovalo, že nám prostory do budoucna nebudou stačit. Blízkost frekventované silnice měla sice výhodu, že jsme byli na očích, ale nevýhodou bylo špatné parkování nejen pro zákazníky, ale hlavně pro dopravce. Čím více balíků nám vozili nebo od nás odváželi, tím to bylo komplikovanější.

Krabice s přivezeným zbožím už časem nebylo ani kam postavit - kam je uklidit do chvíle, než je načneme a zboží zařadíme. Začaly překážet v kamenném obchodě, kde chodili zákazníci. Balírna byla dlouho super, až nakonec byla malá, nedalo se v ní ani pohnout, natož balit. Vše vygradovalo - kdy jindy - než v období před Vánoci. To už se psal rok 2010 a mně bylo jasné, že musím "něco" vymyslet.

Bylo mi svým způsobem líto opustit místo, které jsem postupně místnost po místnosti převzal pod svá křídla a najednou bych se sbalil a šel jinam a vlastnímu zaměstnanci tak způsobil starost, komu novému prostory pronajme.

Nejdříve jsem proto uvažoval, zda nesídlit na dvou místech. Na jednom by byl kamenný obchod, na druhém e-shop. Tahle varianta však měla víc "proti" než "pro". Musíme se proto porozhlédnout po něčem větším, nejlépe u centra.

Opět se ukázala výhoda provozovat inzertní noviny, protože jsem měl informace z první ruky. Navíc kolega obcházel inzerenty a mohl se poptat, případně porozhlédnout... A najednou ho požádal jeho vlastní strýc, že by si chtěl dát inzerát, protože chce pronajmout první patro svého domu - prostory, kde bývala původně obuv a posléze kuchyně. On sám provozoval v přízemí téhož domu elektro a jeho paní prodejnu se spodním prádlem.

(Následuje příspěvek: Stěhování do větších prostor)

Zatím žádný komentář

Přidat komentář