Další rok plný změn a peripetií je za námi

Celý rok 2017 jsem si nenašel čas na svůj blog, tak to pojďme napravit. E-shop Hubatá černoška se ve zmíněném roce konečně dostal na dlouho očekávaná čísla, ve která jsem doufal už o rok dříve. Jak objednávek přibývalo, najednou přestávalo dávat smysl, mít z hlavního skladu zároveň kamennou prodejnu.

(Článek navazuje na příspěvek Když vás brzdí vlastní zaměstnanci)

Co jsme v Sedlčanech v našem obchodě prodali za celý rok 2016, to jsme v roce 2017 přes internet prodali během dvou týdnů. Není tedy divu, že jsem se rozhodl zrušit všechny "ruchy", které brzdí fungování e-shopu.

Zrušili jsme jak kamennou prodejnu, tak výdejnu Zásilkovny a soustředili energii čistě na internetový obchod. Bylo zábavné se doslýchat, jaké spekulace a domněnky to v hlavách mnohých Sedlčaňáků vyvolalo a jaké verze babských tlachů to podnítilo.

Zákazníci samozřejmě setrvačností chodili do prodejny a vykomunikovat s nimi, že je prodejna zrušena a máme pro ně jen výdejnu internetových objednávek, bylo často velmi složité.

V tom "soustředění na e-shop" mi situaci neulehčil "zaměstnanecký veletoč", kdy jsem několikrát (konkrétně čtyřikrát) v průběhu roku řešil nové posily do týmu a vybíral z mnoha desítek uchazeček (a pár uchazečů). Po zkušenostech s předchozími zaměstnanci už jsem byl samozřejmě obezřetnější a notně poučen. Povedlo se mi vybrat spolehlivé a pracovité kolegyně a tým se po různých peripetiích (pokud třeba těhotenství lze nazývat "peripetií") teprve koncem roku ustálil a můžeme se zase soustředit na další vývoj.

(Na příspěvek navazuje novější článek: Sázka na jednu kartu se vyplatila)

Zatím žádný komentář

Přidat komentář