Vždy si najdu to své TÉMA

Už to zřejmě nebude náhoda. Časopis TÉMA jsem si koupil opakovaně a opět mě potěšil. Není co řešit, předplatil jsem si ho, protože 20 Kč za 75 stran zajímavého čtení je luxusní nabídka. Obsahuje tolik zajímavého čtení, že si nepochybně najde spoustu čtenářů. Co například zaujalo mne?

Bavíme se o vydání číslo 33/2015. Se zájmem jsem si přečetl o spánku a nespavosti. Přestože spím dobře, rozhovor s Doc. MUDr. Petrem Smolíkem mne zaujal i proto, že se na spánek hodlám ze svého "ne mudr." pohledu podívat i na novém blogu www.navyky.cz. Na téma navazuje také příspěvek o snech.

Jak se změnila mafie v Česku je taktéž zajímavé čtení. Dozvíte se, že prostitutky už nepostávají v Perlové ulici, ale přesunuly se například na veřejné záchodky... Vietnamci používají k výrobě pervitinu i míchačku na maltu... Počet vloupání do bytů je letos v Praze ve srovnání s loňským rokem o plnou třetinu nižší.

Kdo si rád zvedá krevní tlak našimi veřejnými činiteli, ten si jistě rád odplivne při čtení o sousedech z luxusní brněnské čtvrti Marku Dalíkovi a Petru Žaludovi, bývalém šéfovi Českých drah.

Do historie můžete nakouknout v článku Před 75 lety byl zabit Trockij. I když je otázkou, nakolik je to historie... Někdy se zdá, že se Rusko za poslední století zas až tolik neproměnilo.

Výživný na zajímavosti je rozhovor s šéfem Sazky. Ostatně už název naznačuje, že je o čem číst: Týdně vybereme 25 milionů. A to jsme v rámci Evropy ještě velmi slabými hráči... Inu, provozovat sázky je výhra...

Občas při cestách do jižních Čech projíždím obcí Koloděje nad Lužnicí, a tak jsem si početl, jak zdejší zámek vyrostl z ruiny do krásy. Do mých zájmů se trefil také rozhovor s módní návrhářkou Petrou Balvínovou. Ne, že bych "dělal do módy", ale příběhy úspěšných lidí jsou velmi inspirující...

A co mě dostalo úplně byl článek Maurice Hennessey Mr. Koňak. Ve firmě Hennessey totiž v roli manažera působí muž, jenž je už sedmou generací zakladatele tohoto podniku. A přestože koňak nepiji, článek jsem dal jedním dechem.

Krom toho je tu rozhovor se stále aktivní Gabrielou Vránovou a o pár desítek let mladším Patrikem "Rytmusem" Vrbovským. Já jsem si tedy své TÉMA našel a už teď se těším na další výtisk. Proč se nepodělit s ostatními o radost, i když to vypadá, že si u mě někdo koupil reklamu? Kritizovat umí každý, tak jen ať lidé vědí, když jejich práce dělá jiným radost...

 

TÉMA

TÉMA

 

 

Zatím žádný komentář

Přidat komentář